FIJI SIREN

FIJI SIREN

Čtyřicetimetrová luxusní jachta Fiji Siren je nejnovější z celé flotily Siren. Poprvé se plavila v roce 2013. Má stejné specifikace jako její sestry Indo Siren a Palau Siren. Kabiny nabízejí pohodlí a flexibilitu a mohou být použity jako dvoulůžkové, nebo s manželskou postelí. Venkovní „jídelna“ je velmi pohodlně zařízena a je úžasným místem pro všechny Vaše pokrmy. Potápěčská paluba je pravděpodobně nejprostornější jakou jste kdy měli možnost vidět. Prostory určené k nabíjení a přípravě Vašich fotoaparátů a kamer se nachází v hlavní hale. Fiji Siren je tou pravou volbou pro profesionály v oblasti podvodní fotografie a videa.

Stejně jako ostatní jachty z flotily Siren, byla Fiji Siren postavena na Indonéském ostrově Sulawesi. Ve vodách kolem Fidži nenajdete žádnou krásnější potápěčskou loď. Postavena potápěči pro potápěče, takže si můžete být jisti, že je zde myšleno na vše. Pro plavby na Fiji Siren jsme stanovili limit 16 potápěčů, což zajistí dostatek pohodlí pro všechny na palubě.

  

   

               

Virtuální prohlídka lodi.  

FIDŽI

Nabízí se Vám možnost navštívit nejlépe hodnocené potápěčské lokality na Fidži, během jednoho zájezdu. S 20 lety zkušeností z vod omývajících Fidži, máme znalosti na to, abychom Vás vzali na ta nejlepší místa v ten pravý čas.

Fidži je známé pro své nádherné měkké korály, ale potápěči zde mohou potkat také několik druhů žraloků, rejnoků, rybí školky a spoustu menších stvoření. Ponory v proudech přes strmé stěny a vrcholky zde nejsou výjimkou. Nicméně část času pod vodou strávíte v chráněných lagunách a korálových zahradách. Doporučujeme využít příležitost a na chvíli se vynořit, protože se Vám zde naskýtá příležitost zažít tradiční ceremoniál místních obyvatel, nebo navštívit Národní park Booma Falls.

S flotilou Siren máte jedinečnou příležitost užít si Fidži naplno. Potápěčské lokality v této oblasti se liší od strmých stěn po písečné svahy s korálovými zahradami, kde můžete snadno spatřit Manty, stejně jako hejna rozličných rybek a tuňáků. Barevné Klipky se prohánějí kolem útesů a je možné zde narazit i na obřího Kanice. Ale hlavním lákadlem celé oblasti je obrovské množství druhů žraloků a rejnoků, které zde uvidíte – Žraloci černoploutví, bělocípí a šedí útesoví se zde mísí s Kladivouny, a vzácně je možné spatřit i Žraloky tygří či velrybí.

  

Na sedmi, nebo deseti denní dobrodružství se vypravíte z ostrova Viti Levu přes první potápěčskou lokalitu Bligh Waters s úchvatnými korálovými vrcholky, které přitahují hejna oceánských ryb, jako jsou Barakudy, nebo Tuňáci. Dále budete pokračovat přes průliv Vatu-I-Ra, abyste se mohli zanořit do vod mořské rezervace Namena, kde korálové zahrady poskytují domov nespočtu druhů barevných korálových rybek. Fiji Siren se poté přesune jižně k souostroví Lomaiviti, kvůli ponorům na ostrovech Gau a Wakaya.  Zde se dá očekávat mix ponorů v proudu, korálových zahrad a vrcholků, a vyplatí se zde mít oči na stopkách kvůli Mantám, Kladivounům a mnohým dalším menším druhům. Často se to zde přímo hemží Žraloky šedými útesovými. Nyní se buď vrátíte do rezervace Namena, nebo ještě jednou zanoříte do Bligh Waters, při tom co se Fiji Siren pomalu vrací do svého domovského přístavu na Volivoli. Deseti denní plavba pokračuje Severo-západně na ostrov Taveuni a do průplavu Somosomo, kterému se přezdívá Duhový útes díky barevným korálům, které milují zdejší útesy.

Ceny a termíny na vyžádání.

Aktuální termín

3. 11. 10. 11. 2016

Cena: na dotaz

Cena zahrnuje:

 • Ubytování, stravování a potápění na plachetnici Fiji Siren
 • Zapůjčení základní výstroje (BDC, automatika, 3 mm krátký oblek, maska + ploutve,
 • 12l hliníkové láhve, zátěž deko boje)
 • Nitrox
 • Zapůjčení kajaků (kdykoliv k dispozici kromě prvního a posledního dne plavby)

Cena nezahrnuje:

 • Letenku, transfery /na vyžádání/
 • Vstup do mořské rezervace, přístavní poplatky a daň 150 osoba
 • Půjčovné svítilny a počítače 5 € den
 • Víno/koktejly/destiláty 25 € /7 € /4
 • Masáž 25 €/hodina
 • Prádelna 0,5 €/ks

Itinerář:

3. 11. 13:00 nalodění na Fiji Siren

3. 10. 11. safari až 4 ponory denně (3x denní + 1x noční, nebo při západu slunce)

Typický průběh dne:

 • Lehká snídaně následovaná briefingem & 1. ponorem
 • Kompletní sníaně čas na odpočinek, briefing & 2. ponor
 • Oběd, relaxace, briefing & 3. ponor
 • Svačina, briefing před večrním či nočním ponorem
 • Večeře

9. 11. pouze 2 ponory

10. 11. 10:00 vylodění

Dotazy a rezervace zasílejte na olson@olson.cz nebo volejte na tel. 220 805 300

olson@olson.cz