-

Potápění Kostarika - Cocos Island

Termín: na vyžádání

 

V tropických vodách východního Pacifiku, 300 mil jihozápadně od pobřeží Kostariky, se nachází známý Kokosový ostrov.

OSTROV

 Tento přírodní park, jeden z mnoha v Kostarice, je na seznamu světového dědictví UNESCO. Ostrov s velmi členitým pobřežím má rozlohu přibližně 8x3km. Vznikl sopečnou činností přibližně před dvěma a půl miliony let. Nejvyšší hora ostrova je více než 600 metrů vysoká. Na pobřeží ostrova najdete dvě velké zátoky – bezpečná kotviště – a písečné pláže. Kokosový ostrov rozhodně netrpí nedostatkem srážek, čehož výsledkem je až 70 vodopádů v průběhu období dešťů. Díky tomu a také své odlehlosti vděčí za to, že byl odjakživa oblíbenou zastávkou pirátů, velrybářů i mořeplavců na doplnění sladké vody i zásob.  Piráti zde nejen doplňovali své zásoby, ale i zakopávali cenné poklady…

 

Ostrov je výjimečný svojí přírodní rozmanitostí. V okolním moři najdete množství žraloků, hejna kladivounů, delfíny, manty a další rejnoky, obrovské murény, tuňáky, želvy i velrybí žraloky. Ve vodách Kokosového ostrova žije dvacet sedm endemických druhů ryb.

  

 

 

 Stejnou rozmanitostí jako moře v okolí ostrova se vyznačuje i ostrov samotný. Žije zde množství sladkovodních ryb, ptactva i hmyzu… Rovnováhu narušují prasata, která zde byla ponechána dávnými mořeplavci jako samoobnovující se zdroj čerstvého masa.

Kostarika Cocos Island lod 

LOĎ

Tato stabilní ocelová loď je 36 metrů dlouhá a v 10 kabinách s vlastním příslušenstvím se ubytuje až 20 hostů. O ně se stará 14 členů posádky. Loď má k dispozici dva velké potápěčské čluny a jeden menší nafukovací člun. Potápěčské vybavení je uloženo v individuálních skříňkách. Další skříňky s přívodem elektrického proudu jsou k dispozici na techniku fotografům a kameramanům.

 

 

Virtuální prohlídka lodi Sea Hunter

javascript:pano('http://www.underseahunter.com/virtualtour/index.php')

 

ORIENTAČNÍ PROGRAM

den 1 / přílet do San José, ubytování

den 2 / volný den

den 3 / transfer do přístavu /cesta vede pralesem i farmářským krajem/ nalodění.

den 4 / plavba ke Kokosovému ostrovu

den 5 - 11 / potápění 4 ponory denně

den 12 / plavba do Kostariky

den 13 / vylodění, přesun do San José, ubytování

den 14 / odlet

 

Undersea Hunter Group Promo Video

Video of Undersea Hunter Group Promo Video
 

MV Sea Hunter Trip Video Highlights October 20-30 2013

Video of MV Sea Hunter Trip Video Highlights October 20-30 2013
 

Volitelný program:

Kostarika je přírodním rájem a nabízí mnoho atrakcí – aktivní sopky, rafting, horská kola, divoké džungle, kávové plantáže, nádherné pláže… Pokud se rozhodnete si pobyt v této krásné zemi prodloužit, jistě nebudete litovat.

Obecné informace:

Klima je v Kostarice tropické. Úředním jazykem je španělština, ale angličtina je velmi rozšířená v oblastech turistického ruchu.

V Kostarice se nevyskytuje malárie a není třeba žádné očkování. Přesto doporučujeme, abyste před Vaší cestou kontaktovali středisko očkování do zahraničí pro aktuální informace.
 
https://www.facebook.com/underseahunter
 

Mám zájem o více informací

Chci se přihlásit

 

Tato akce je určena pro členy klubu Olson. Nejste-li členem a máte zájem se přihlásit,kontaktujte nás .