-

Relax Bali resort

TERMÍN: na dotaz

 

Zájezd vhodný nejen pro potápěče, ale i pro rodiny s dětmi!

Možnost dokončení základních kurzů potápění nebo zvýšení kvalifikace.

Itenerář:

1. den - Přílet na Bali, vyzvednutí a přesun autem do resortu Relax Bali
2. den - Dva ponory na krásných korálových útesech a vraku Relax Bali před resortem Relax Bali. Možnost dalších ponorů v rámci NON LIMIT zdarma.
3. den - Dva ponory v Tulambenu, přibližně 5 Km od resortu – (vrak Liberty, délka 120m) a (Sunrise). Možnost dalších ponorů v rámci NON LIMIT zdarma.
4. den - Volný den – možnost výletů, návštěvy chrámu a domorodých dílen, potápění nad rámec balíčku, masáže...
5. den - Dva ponory v Tulambenu – z lodičky jukung (Batu Kelebit) a (Alamanda). Možnost dalších ponorů v rámci NON LIMIT zdarma.
6. den - Dva ponory v Kubu – z lodičky jukung (Batu Ringit). Možnost dalších ponorů v rámci NON LIMIT zdarma.
7. den - Volný den – možnost výletů, potápění navíc nad rámec balíčku, masáží…
8. den - Dva ponory u ostrova Nusa Penida - Mantapoint + Crystal bay. Možnost dalších ponorů v rámci NON LIMIT zdarma.
9. den - Volný den – možnost výletů, potápění navíc nad rámec balíčku, masáží…
10. den - Dva ponory v Tulambenu - dle volby. Možnost dalších ponorů v rámci NON LIMIT zdarma.
11. den - Volný den – možnost výletů, potápění navíc nad rámec balíčku, masáží…
12. den - Přesun na turistické letovisko Kuta poblíž letiště – nákupy, surfařská pláž Kuta

POZNEJ HLAVNÍ LOKALITY BALI

RELAX BALI VRAK
Dne 17. září 2012 byl potopen speciálně upravený a vyčištěný vrak lodi v přímé blízkosti resortu RELAX BALI. Loď spočívá cca 100 metrů od břehu v hloubce 14 – 32 metrů. K vraku vedou naváděcí lana. Vysloužilá, 43 metrů dlouhá loď indonéské Pobřežní stráže byla zakoupena a čištěna po dobu 4 měsíců v přístavu Benoa na Bali. Nyní je vrak upraven pro bezpečné potápění.
KUBU - House reef resortu
Tato lokalita je přímo před naším resortem. Potápění na Bali se provozuje většinou ze břehu. Oblázková pláž přechází v  korálové plochy od 3m do 80 metrů hloubky. Od 20 metrů sestupují do hloubky velká porostlá žebra, nad kterými potkáte bělocípé žraloky, ploskozubce, hejna velkých kranasů a barakudy či murény. Pozorným očím neunikne ani čistící stanice s krevetami, listové ropušnice nebo kamenné ryby. Na nočním ponoru vám zatančí španělská tanečnice a velké košaté hadice lovící chapadly svojí potravu. Lokalita je vhodná pro všechny potápěče a je přístupná ze břehu v kteroukoliv denní i noční dobu. Lokalita je díky svému profilu skvělá pro šnorchlováni,  potápění začátečníků i zkušené potápěče.

TULAMBEN je nyní asi nejznámější potápěčskou oblastí na Bali. Celá oblast severovýchodního Bali je vyhlášena bezpečností svých lokalit, teplotou vody v rozmezí 27 – 30°C, plážemi z chrastících vyvřelých oblázků a černým sopečným dnem. Především fotografové ocení tento tmavý podklad. Viditelnost běžně dosahuje 12 – 15 m a potkáte zde nepřeberné množství druhů ryb i bezobratlých, kterým tyto vody oplývají. Další zajímavostí je dnes a denně fungující skupina místních nosiček, které si s úsměvem naloží na hlavu 2 kompletní potápěčské výstroje připnuté na lahev a odnesou vám je na požadovanou lokalitu.

VRAK LIBERTY – Z černé pláže plné oblázků zde vstoupíte na mělčinu, kde kameny v pěti metrech hloubky ustupují rovnému písčitému dnu, ale v tu chvíli vás již obklopují hejna ryb. Tento cca 120 metrový vrak americké zásobovací lodě leží přibližně 20 metrů od břehu v hloubce od 3 do 35 metrů. Svoji pouť tu ukončil při cestě na Filipíny v roce 1942, kdy byl torpédován Japonskou ponorkou. Po vyložení nákladu loď odpočívala vytažená na pláži až do roku 1963, kdy se probudila sopka Agung a následnými otřesy se loď sesunula do hloubky. Za léta pod vodou se z vraku stalo přirozené útočiště pro ohromující množství korálů a jiného podmořského života. Hejna kranasů, klipek, netopýrníků, perutýnů nebo velké barakudy spolu s rozlehlostí vraku zaručují, že se zde budete chtít potápět hned několikrát. Výjimečně krásný je vrak zejména při nočním potápění. Pro milovníky makro života zde čeká nevyčerpatelná zásobnice titěrných zvířátek jako jsou pigmey koníci, nahožábří plži, rozedranci, maskovaní krabi, listové ropušnice nebo vějířníci. Toto místo je naprostým rájem všech potápěčů i šnorchlařů.

MANTY jsou jedněmi z největších rejnoků na světě. Rozpětí „křídel“ mají až 6 metrů. Tito nádherní a mírumilovní tvorové se na Bali vyskytují v období od března do listopadu. My se za nimi vydáváme lodí na místa, u kterých se nechávají čistit klipkami. Během těchto ponorů není neobvyklé potkat i více než 10 mant najednou.

ŽRALOCI
Ve vodách okolo Bali se celoročně poměrně běžně setkáváme se žraloky černo a bělocípými. Ti dorůstají délky maximálně 2 metrů a jsou spíše plaší. Spíše ojediněle zde při ponorech můžete natrefit i na větší druhy jako je kladivoun či velrybí žralok.
Na setkání a focení žraloků je zde hned několik vhodných lokalit, kde se žraloci vykytují hojněji.

UBYTOVÁNÍ
Resort Relax Bali nabízí ubytování v nádherné přírodní scenérii přímo na břehu Balijského moře. Z každého bungalovu je přímý výhled na moře.

PRIVÁTNÍ VILY
Privátní tropické vily TROPICANA, MERRY, CORAL, BREEZE a SUNNY patří do naší nové (2016) části resortu s názvem Relax Bali Residence. Vily jsou zde pro všechny, kteří si chtějí užít pohody a klidu soukromé vily na břehu balijského moře a přitom moci využívat veškerý komfort resortu Relax Bali.
Každá vila má dvě oddělené klimatizované ložnice s velkou pohodlnou manželskou postelí (220 x 200 cm). Každá ložnice má také samostatné velké lůžko (200 x 100 cm). Celková kapacita vily je až 6 osob. Ložnice jsou odděleny prostorným obývacím pokojem s kuchyňským koutem a terasou. Ke každé ložnici patří prostorná šatna a koupelna se sprchou a WC.
Vilu lze uzavřením obývacího pokoje využít i jako 2 oddělené bungalovy a s vašimi sousedy sdílíte pouze zahradu a bazén.

VYBAVENÍ VILY:
- všechny pokoje jsou klimatizované digitální AC jednotkou
- 2 minibary, 2 bezpečnostní schránky
- WIFI po celé vile
- SMART TV Samsung s připojením na internet
- telefonické spojení na recepci a do restaurace
ZAHRADA VILY:
- soukromá zahrada 1200 m2 přímo na břehu balijského moře, korálové zahrady a potápěčský vrak    přímo před vilou
- soukromý sladkovodní bazén 5 x 8 m, hloubka 1,40 m, malé okrouhlé brouzdaliště
- dva odpočinkové altánky (gazebo) s osvětlením a el. přípojkou 220V

BUNGALOVY – RELAX (DELUXE)
VYBAVENÍ BUNGALOVŮ - útulné, klimatizované, dvoulůžkové bungalovy jsou vybaveny stylovým nábytkem, který kombinuje tradici s moderním komfortem. Všechny bungalovy mají vlastní sociální zařízení (WC, sprcha s teplou vodou) a venkovní terasu s posezením, dále ventilátor, bezpečnostní schránku.
Bungalovy Relax byly postaveny v roce 2010 a jsou vybaveny postelemi s možností úpravy na manželské lože nebo dvě oddělené postele.
V areálu se také nachází 1 větší rodinný bungalov se dvěma dvoulůžkovými ložnicemi. Je zde jedna manželská ložnice a druhý pokoj s oddělenými postelemi.

Bungalovy Relax mají otevřenou, z poloviny zastřešenou venkovní koupelnu s palmou. Bungalovy jsou od sebe oddělené zahradou

DALŠÍ VYBAVENÍ RESORTU - recepce s celodenním provozem, restaurace s místní i mezinárodní kuchyní, bar, bazénový bar, 2 sladkovodní bazény, dětské brouzdaliště, česká potápěčská základna, půjčovna potápěčského vybavení, pronájem motorek, možnost zapůjčení DVD setu, satelit, internet, relaxační centrum, tradiční masáže, pedikúra, manikúra, jakuzzi.

3D prohlidka Monkey a relax 

3D Residence - vily

CENOVÁ NABÍDKA
Kalkulace ceny je pro dospělé osoby. Speciální nabídky pro rodiny s dětmi na vyžádání. Pokud vám nevyhovuje délka pobytu, termín či máte nějaká další přání, tak nás neváhejte kontaktovat.
Během potápěčských dní vás čekají 2 ponory s místním průvodcem a dále se můžete neomezeně potápět se svým buddym na Relax Bali reefu a vraku.

Balíček „Poznej hlavní lokality Bali“
Ubytování se snídaní na 12 dní – 11 nocí, 6 potápěčských dní – až 24 ponorů, transfery letiště DPS – resort – letiště DPS

Bungalov Relax - Deluxe
Potápěč 1087 €
Nepotápěč 711 €

Bungalov Relax - Standard
Potápěč 878 €
Nepotápěč 491 €

Cena nezahrnuje:
Letenky (zajišťujeme po vyžádání), orientační cena letenky 18 000 – 23 000 Kč
Obědy, večeře
Cestovní pojištění účastníků

V případě zájmu nás kontaktujte na tel. 220 805 300, nebo na olson@olson.cz