-

Kurz potápění pro začátečníky - Open Water Diver

  

OWD Open Water Diver / OWD Junior

Základní kurz potápění je určen pro úplné začátečníky, kteří se chtějí naučit samostatně potápět s přístrojem. V průběhu kurzu se seznámíte s potápěčskou výstrojí, se základy bezpečného potápění, naučíte se plánovat ponory a mnoho dalšího. Tohoto kurzu se můžete zúčastnit od 15ti let a po jeho absolvování se můžete potápět ve dvojici s dalším potápěčem do hloubky 18 metrů. Pokud jste starší 10 let, pak Vám nic nebrání absolvovat kurz Open Water Diver Junior, po jehož úspěšném zakončení se můžete potápět ve dvojici s potápěčem OWD do  hloubky 12 metrů s přístrojem kdekoliv na světě. Po dovršení patnácti let pak můžete zažádat o změnu licence na OWD.

Potápěčský výcvik se skládá ze 3 základních částí:

  • teorie
  • výcvik v bazénu
  • ponory ve volné vodě

Teorie

V dnešní době pokročilých technologií jsme i při výuce potápění upustili od klasických učebnic. Veškeré výukové materiály jsou dostupné v elektronické podobě. Pro větší názornost a snadnější pochopení potápěčské problematiky, zde máte k dispozici krom textu i videa. Pro zopakování si probrané látky najdete na konci každé z kapitol krátký test. K dispozici máte online i offline trénink. Můžete tedy teorii studovat kdekoliv a kdykoliv se vám to hodí například na vašem tabletu či dokonce chytrém telefonu. Cokoliv, co vám není jasné, samozřejmě můžete konzultovat s vaším instruktorem.

Výcvik v bazénu

Při praktickém výcviku si osvojíte pod vedením zkušeného instruktora základní dovednosti nutné pro vaši bezpečnost i pohodlí pod vodní hladinou. Bazénové lekce absolvujete během 2 dnů v rodinném prostředí neveřejného bazénu nedaleko od Tábora. Termíny lekcí jsou zde možné téměř kdykoliv. Nejsme limitováni rezervovanými hodinami a máte opravdu dostatek času, abyste si vše osvojili a dostatečně procvičili. K desinfekci bazénu není navíc používán agresivní chlór, ale UV lampy.

 

Ponory ve volné vodě

Veškeré nabyté znalosti a dovednosti si vyzkoušíte, ověříte a zažijete během 4 ponorů ve volné vodě. Obvykle jezdíme na některý ze zatopených lomů po ČR, kde je aktuálně dobrá viditelnost.

Další možností je kurz dokončit na některém z našich zájezdů. Nebo absolvovat tzv. referral kurz, kdy u nás absolvujete teorii a bazénové lekce a ponory ve volné vodě dokončíte v jakémkoliv SSI dive centru po celém světě. (Po domluvě obvykle bývá možné kurz dokončit i v dalších dive centrech.) Cena referral kurzu je o 2 000 Kč nižší než kompletního kurzu.

Po úspěšném absolvování celého kurzu obdržíte mezinárodní časově neomezenou potápěčskou kvalifikaci Open Water Diver. S touto licencí se můžete účastnit potápěčských programů po celém světě.

Základní cena kurzu: 11.000,- Kč

Nabízíme také individuální výuku pro jednu osobu za cenu 17.000,-Kč

Cena je konečná.  Některé potápěčské školy uvádějí cenu kurzu bez vystavení licence, nebo bez zapůjčení výstroje.
Při závazném přihlášení do našeho kurzu potápění získáte trvalou slevu ve výši 10% na nákup v prodejně i e-shopu Olson.

Cena zahrnuje vše, co potřebujete k absolvování kurzu:

  • Výukové materiály, které Vám zpřístupníme online i ke stažení do Vaší aplikace MySSI
  • Zapůjčení veškerého potřebného vybavení (včetně masky, šnorchlu, ploutví a plnění lahví vzduchem)
  • Služby instruktora
  • Bazénové lekce v soukromém bazénu nedaleko od Tábora
  • Vystavení mezinárodní časově neomezené certifikace
  •  

Systém SSI umožňuje certifikovaným potápěčům, aby si mohli bezpečným a pohodlným způsobem obnovit své potápěčské znalosti.

Vystavením certifikace naše služby nekončí. Rádi Vám poradíme při koupi potápěčské výstroje v našem obchodě nebo zapůjčíme kvalitní výstroj z naší půjčovny. Můžete se zúčastnit potápěčských výletů, vzdělávat se a mnoho dalšího.

Více podrobností se dozvíte na tel. 220 805 300, nebo napište na olson@olson.cz