Potápění v Egyptě - Coral Garden

Tato lokalita je vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé potápěče. Termín: kdykoliv.

Více info o aktuálním zájezdu zde 

Neomezené potápění přesně tak, jak si je naplánujete Vy sami! 

Možnost dokončení kurzu OWD a absolvování kurzů AOWD a Nitrox

  
foto © V.Toufar

fotogalerie z kurzu v Coral Garden

Termín: kdykoliv

Už jste navštívili Egypt několikrát a zjistili jste, že přílišná organizovanost tamějšího potápění není to pravé ořechové, nevyhovují Vám ponory ve velkých skupinách vedené průvodcem? Chcete se nerušeně věnovat fotografování nebo filmování podvodního života?

 

  

6x foto © Orca Diving

 

Coral Garden leží v zálivu stranou velkých měst a s tím spojeného potápěčského ruchu. Břeh zálivu lemuje písečná pláž, ze které je pohodlný přístup do moře i za větrného počasí. Tato zátoka je chráněná před vlnami z moře, můžete se tu tedy bez problémů potápět za každého počasí. Pod hladinou najdete po obou stranách zálivu krásný korálový útes v hloubce od 3 do 30 metrů. Tato lokalita je vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé potápěče. 

Coral Garden je nejnovější základnou pro potápěče v severním Rudém Moři. Nachází se přímo v zátoce Gassous, pouhých 25 km jižně od Safagy a hodinu jízdy od letiště v Hughardě, nebo 2,5 hodiny od letiště Marsa Alam. Rozsáhlý a útulný resort z bungalovů díky umístěný přímo u moře nabízí vše, co potřebujete pro dokonalou rodinnou dovolenou s potápěním. Nádherná, zhruba 600 metrů dlouhá písčitá pláž je ideálním místem pro vodní sporty a relax. Coral Garden Resort je se svými 39 prostornými pokoji, umístěnými buď v hlavní budově, nebo v bungalovech, ideálním místem pro potápěče.

Dive centrum

 

 

Potápěčská základna nabízející veškeré potřebné služby se nachází v areálu hotelu asi 30m od moře. Je otevřená denně od 8.00 do 17.00 a v této době si zde můžete brát plné láhve a potápět se dle libosti. Noční ponory jsou možné po dohodě. Zdarma zde můžete využívat i Nitrox. Pro vzdálenější ponory má základna k dispozici dřevěný člun.

Lahve

Díky 120 moderním ocelovým lahvím o objemech 12/15l a 8/10l pro děti, nebudete nikdy bez vzduchu. Všechny lahve mají závity s DIN/INT připojením. Podle hesla klubu „Bezpečnost na prvním místě“, jsou všechny lahve pravidelně servisovány a podrobovány inspekcím. Hydrostatické testování je prováděno externí firmou s mezinárodní akreditací.

Kompresor

S pýchou představujeme náš plnící systém. BAUER PE 320 – VE – F01 (320l/min) s přehledem dodává tolik vzduchu kolik je vždy potřeba. Potápěči s Nitrox certifikací dostanou zdarma směs díky našemu vysoce výkonnému membránovému filtračnímu systému. 365 dní v roce plníme nejčistším vzduchem díky častým inspekcím a měřením kvality vzduchu od Bauer Kompressoren Egypt.

Skladovací prostory

Vaše cenná potápěčská výbava bude v bezpečí v kterékoli z našich skladovacích prostor. Vždy se zbavíte soli z Vaší výstroje v nádržích se sladkou vodou (speciální nádrže pro automatiky, počítače a fotoaparáty). Tyto skladovací prostory jsou dobře odvětrávané, takže Vaše vybavení vždy uschne před odjezdem. Skladovací prostory jsou otevřeny od 8:00 do 18:00 a jinak jsou bezpečně zamčeny. Naši vlastní noční hlídači se postarají o to, aby Vaše vybavení zůstalo vždy v bezpečí.

Obchůdek

V našem Obchůdku, který se nachází v centrální části resortu, najdete velký výběr suvenýrů. Skladem jsou nejrůznější trička, mikiny, kraťasy, kalhoty, sukně a mnoho dalšího z kolekce Orca. Také zde samozřejmě nabízíme místní potápěčské průvodce a průvodce místním pestrým podmořským životem.

Na přání je možné zorganizovat i celodenní výlet lodí ze Safagy na lokality v jejím okolí - např. vrak trajektu Salem Express.

    

    

foto © V.Toufar

Ubytování

Nově je Coral Garden Resort pod vedením německého potápěčského klubu Orca Diving, jehož personál se snaží Vám vždy nabídnout co nejlepší služby přesně podle Vašich požadavků.

V areálu se nachází: Recepce, obchůdek, terasa s nádherným výhledem na zátoku, plážový bar, dětské hřiště a potápěčská škola. Lehátka se slunečníky na pláži jsou zahrnuta. Pokoje jsou účelně vybaveny. Jsou prostorné s vlastním sociálním zařízením, klimatizací, televizí a výhledem na moře. Stravování probíhá formou bohatých bufetů přes snídaně a večeře. Jednou týdně pořádáme grilovací večer.

  

foto © Orca Diving

Recepce

Orca Dive Club Coral Garden je otevřen po celý rok. Od 8:00 do 18:00, 7 dní v týdnu, se budete moci obrátit na některého z našich přátelských zaměstnanců s Vašimi dotazy. Díky této otevírací době resort nabízí dostatečnou flexibilitu pro příjezd, nebo odjezd, takže nepřijdete o drahocenný čas pod vodou.

 

DoplňujícíInformace :

Neomezené potápění ze břehu, doprovod českého instruktora . 

pojištění a vízum se kupuje na letišti v Hurghadě, cena je cca 15 USD.

Poplatek za Marine Park: 3 EUR/os./den potápění

 

Coral Garden je možné navštívit i mimo výše uvedený termín, kdykoli. Tato lokalita je vhodná jak k dokončování základního kurzu potápění, tak i k absolvování kurzu AOWD. Nabízíme speciální podmínky pro potápěčské školy a instruktory. V případě zájmu nás kontaktujte .

 

Mám zájem o více informací

Chci se přihlásit

 

Tato akce je určena pro členy klubu Olson. Nejste-li členem a máte zájem se přihlásit,kontaktujte nás .